Lazer Lipoliz

İçindekiler

Lipotherme Amerikada en yaygın kullanılan lazer lipoliz cihazıdır.

Liposuction işlemine gerek olmadan uygulanabilen sistem Continious Wave moduna sahiptir. Pulsed sistemlere göre büyük avantaj sağlayan bu teknoloji ile İşlemler risksiz, güvenle ve büyük bir hızla tamamlanır. Lokal anestezi ile uygulanabilen işlem sonrasında birkaç hafta içerisinde bölgedeki yağlar hızlıca vücuttan atılır. Liposuction öncesinde kullanıldığında ise işlemin kalitesini artırır, İşlem sonrasında pürüzsüz bir görünüm elde edilir.

EN GELİŞMİŞ LAZER LİPOLİZ TEKNOLOJİSİ

Lipoliz lazeri depolanmış yağların ortadan kaldırılması için kullanılan en gelişmiş ve etkin teknolojidir. Uygulamada lazer enerjisinin optik fiber ile doğrudan birikmiş yağ dokusu katmanlarına gönderilmesi ile hedef dokudaki sıcaklığın yükselmesi sağlanır. Bu ısıtma işlemi yağ hücrelerinin (adipozitlerin) bozunmasını sağlar. Ayrıca işımanın termal etkisi sonucu kolajen ve elastin üretimi tahrik edilir bu etki cilt yüzeyinde gerginleşme sıkılaşma sağlar.

  • Kolay operasyon
  • Lokal tumescent anestezi
  • Minimize giriş noktası
  • Travma yaratmayan prosedür
  • İşlem sonrası bakım gerektirmez
  • Günlük hayatı aksatmaz
  • Etkin lifting ve gerginleşme

LIPOTHERME NASIL ÇALIŞIYOR?

Lipotherme uygulamasında, patentli yuvarlak uçlu kanül 600 micron fiberin ilettiği gücü hassas bir şekilde hasarsızca iletir. Kontrollü bir uygulama sağlayarak adipoz dokuda sıcaklık artışı ile yağ hücrelerinin zarlarının parçalanması sağlanmaktadır. Bu işlem hedef yağ dokusunu geri dönüşümsüz olarak parçalar ve sıvılaştırılan yağ kolayca aspire edilip çekilir. Lipotherme yağ hücrelerinin parçalanmasının yanında cilt gerginleşmesi sağlanır ve daha sıkı bir cilt oluşturulur. Cilt yüzeyindeki sıkılaşma 2 ay sonrasında iyice belirir ve daha da gelişmeye devam eder. Lazer lipoliz, vücudun her bölgesine uygulanabilen oldukça hızlı bir işlemdir.

KALICI ETKİN SONUÇLAR

Lazer ışımaların termal etkisi fibroblastların uyarılmasını ve kolajenin yeniden yapılanmasını başlatır. Kolajen yapılanması hayli zaman alan bir süreçtir. Dikkate alınacak belirgin farklar uygulamadan 2 ay sonra ortaya çıkar, 6 ay sonra ise etkileyici optimal seviyeye ulaşır. Bu etki uygulama sonrasında sadece bölgesel depolanmış yağların giderilmesini değil uygulama bölgesinin yeniden gerginleştirilip hastanın yeniden düzgün bir silüete kavuşturulmasını sağlar. Tek seanslık uygulama ile incelme ve yeniden şekillendirilmenin başarılmasını sağlayan bu üstün sistem benzersizliğini FDA sertifikası ile de kanıtlamıştır. Cihazın diğer bir üstünlüğü ise vücudun yüz dahil ihtiyaç duyulan her bölgesinde uygulanabilir olmasıdır.

LIPOTHERME NEDEN ÜSTÜN ?

Lipotherme yağ parçalamak ve cilt sıkılaştırmak için en uygun dalga boyu olan 980 nm ile çalışır. MIT Üniversitesince yapılan araştırmada 980 nm. ışımanın hem cilt sıkılaştırma hem de yağ parçalamada en başarılı dalga boyu olduğu ispatlanmıştır.
Lipotherme diğer lipoliz lazerlerinin aksine (Sürekli Dalga) Continious Wave çalışabilme özelliğine sahiptir. Bu özellik ve yüksek gücü sayesinde diğer lazer cihazlarından çok daha kısa sürede gereken enerjiyi bölgeye ileterek işlemin kalite- sini ve başarısını artırır.
Lipotherme upgrade edilerek Exotherme cihazına dönüştürülebilir ve varis, kılcal damar, telenjektazi tedavisinde de kullanılabilme niteliği kazanır.
Lipotherme ile yapılan işlemlerde müşteri memnuniyeti diğer lazer sistemlerine göre çok yüksektir. (% 94)
Lipotherme diode lazer olduğundan çok uzun ömürlü kullanılabilmektedir. Lazer lambası ve chamber değişimi gerek- tirmemektedir.
Cihaz etkili, eşsiz patentli bir soğutma sistemine sahip olduğu için su değişimi, pompa değişimi gerektirmemekte ve böylece sarf maliyetlerini minimize etmektedir.